Конспект уроку №1. Кодування даних (8 клас)

Тема. Кодування даних.
Мета: формувати уявлення про символи; вчити описувати способи кодування і декодування символів і повідомлень на різних прикладах, наводити приклади; розвивати мислення, спостережливість; виховувати доброзичливість.
Обладнання: чисті листки, бейджики, презентація « Кодування і декодування повідомлень», програма «Сходинки до інформатики», фізкультхвилинка «Не забудь…», скорочені записи.
Хід уроку
1.     Організація класу
2.     Актуалізація опорних знань.
а) Учні діляться на 2 –і групи за допомогою бейджів: група Шерлока Хомса, група Ватсона і виконують завдання в групах
Слайд 2
б) Дайте відповідь на запитання
Слайд 3
в) Створення проблемної ситуації
Записавши відповідь на запитання ви зберегли інформацію, повідомлення. Ними тепер можуть скористатися і інші люди.
Уявіть, що це секретні дані, і без вашого дозволу ніхто не повинен їх бачити, але ми знаємо що бувають різні випадки коли інформацією можуть скористатися. Щоб такого не виникало придумали зашифровувати повідомлення.
-         Спробуйте, зашифрувати відповідь на перше питання.
3.     Повідомлення теми і завдань уроку
Отже, ви зашифрували ( перетворили) повідомлення ( відповідь) використовуючи певний код (спосіб). Сьогодні ми ознайомимося з кодування і декодуванням повідомлень, символами, які використовуються для цього.
4.     Сприйняття і усвідомлення нового матеріалу
1) Робота з презентацією
Слайд 4
Існують різні способи кодування і ви вже не раз з ними зустрічалися:
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Все що використовують для позначення певної інформації : малюнки, букви, цифри, закарлючки, крапки, коми називають символами, тобто це певний знак. Вони передають суттєву (важливу) інформацію.
2) Робота з підручником с. 28 -30

Слайд 8
Американський художник придумав свій спосіб кодування. Кожна буква кодувалася за допомогою послідовності двох символі.
Комп’ютер для опрацювання повідомлень теж кодує інформацію. Він кодує її за допомогою символів 1 і 0.
Слайд 9

 Чи зручно нам було б читати інформацію у вигляді безкінечних цифр?
Описание: http://shkola.ostriv.in.ua/images/publications/4/3371/1320782595.jpg
Тому перед тим як ми побачимо інформацію, комп’ютер розкодовує її, декодує – перетворює на зрозумілу для нас.
Слайд 10
4) Фізкульхвилинка «Не забудь»…
5. Узагальнення і систематизація знань
1) Правила техніки безпеки в комп’ютерному класі
Слайд 12
2) Інструктаж
3) Робота в групах
Слайд 13
5.     Підсумок уроку
Слайд 14


Немає коментарів:

Дописати коментар