Урок
17. Підсумково-узагальнюючий урок з теми «МУЛЬТИМЕДІА». Практична робота 6. Перегляд зображень
та змінення значень їх властивостей
Цілі:
ü навчальна:
повторити, більш глибоко осмислити навчальний матеріал, узагальнити його і
систематизувати; визначити рівень опанування учнями основних теоретичних знань
і практичних навичок з теми
«мультимедіа»;
ü розвивальна: розвивати
увагу, кмітливість, креативність;
ü виховна: виховувати
інформаційну культуру.
Тип уроку: контроль та
коригування знань, умінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка,
комп’ютери, підручники.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань
уроку
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
—
На цьому уроці ми маємо повторити, більш глибоко усвідомити навчальний матеріал
з теми «Мультимедіа», узагальнити його і систематизувати, а також визначити
рівень засвоєння вами знань і вмінь з поданої теми. Для цього ми проведемо
змагання.
Урок-змагання
Правила змагань
·
Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось
запитати, підніми руку.
·
Знаєш сам — навчи того, хто не знає.
·
Вболівай за свою команду.
·
Будь уважним і старанним.
Об’єднання
учнів класу у дві команди за принципом, визначеним учителем. Кожна команда
обирає капітана.
Запрошується
або визначається журі. Воно оцінює виступи команд у кожному з конкурсів, а
також найбільш активних учасників змагання. Бали для команд нараховують
впродовж кожного конкурсу як загальну суму очок, зароблених командами.
Установіть
відповідність між зображенням пристроїв для роботи з мультимедіа та їх назвою.
Для цього складіть обидві частини кожної картки.
Конкурс 2. «Здійсни поділ на
групи»
Використовуються
картки із зображенням пристроїв.
Завдання. Розкладіть
пристрої за групами: пристрої введення даних, пристрої опрацювання даних,
пристрої збереження та виведення даних. Доцільно використовувати скриньки з
відповідними написами або конверти.
Один
учень називає програму для роботи із зображеннями, другий — повторює те, що
сказав перший учень і називає варіант запуску даної програми, третій повторює
вищесказане і називає елемент вікна цієї програми, четвертий — призначення
цього елемента вікна тощо. Можна організувати змагання між рядами.
На
дошці малюють зображення двох кошиків. Учні по черзі виходять і «заповнюють»
кошик операціями, які можна виконувати із зображеннями. Члени однієї команди
заповнюють кошик № 1, члени другої — № 2.
Перша
команда — «заповнити» кошик операціями, які можна виконувати із зображеннями в
програмі Перегляду зображень і факсів. (Наприклад, видалення,
друкування, обертання на 90° за годинниковою стрілкою, обертання на 90° проти
годинникової стрілки тощо.)
Друга
команда — «заповнити» кошик операціями, які можна виконувати із зображеннями в
програмі Microsoft Office Picture Manager. (Наприклад, обтинання, зміна
розміру тощо.)
Скласти
якомога більше слів-іменників із літер слова: для першої команди — ФОТОАПАРАТ,
для другої — ВІДЕОКАМЕРА.
Виконання
комплексу вправ для зняття зорової втоми (Варіант 2) Учитель, враховуючи
індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін
проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після
початку роботи).
V. Самостійне застосування знань у
стандартних ситуаціях
Робота з підручником: § 17
Практична
робота № 6 «Перегляд
зображень та змінення значень їх властивостей».
(За наявності підручника завдання для практичної роботи
можна взяти звідти)
VI.
Домашнє завдання
Підручник
ст. 114-116 Опрацювати «Головне в розділі»
підручника
VII.
Підсумки уроку
За
час, поки журі підраховує результати, вчитель допомагає командам
проаналізувати незрозумілі та спірні моменти. Наприкінці гри оголошують
команду-переможницю та загальну кількість балів, набраних командами,
визначають найактивніших гравців команд.
VIІІ. Оцінювання роботи учнів
Немає коментарів:
Дописати коментар